Wiadomości Kraj
Samorządowcy się dogadali. Obchody 4 czerwca w Gdańsku. "Nowy okrągły stół"
Samorządowcy z całej Polski dogadali się i 30. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 roku odbędzie się w Gdańsku. Obchody mają trwać od 1 do 11 czerwca, a organizatorzy zapewniają, że zaproszeni zostaną wszyscy żyjący uczestnicy obrad Okrągłego Stołu.
"Gazeta Wrocławska": wilki zagryzły w zagrodzie 17 danieli. "Matka uczyła młode polować"
W Słoszowie w woj. dolnośląskim grupa wilków zagryzła 17 danieli - podaje "Gazeta Wrocławska". Hodowca wycenia straty na 20 tysięcy złotych.
Kazach zatrzymany na granicy. Chciał dostać się do "bliskiej jego sercu dziewczyny"
41-letni obywatel Kazachstanu i Niemiec próbował nielegalnie przekroczyć granicę z Ukrainą. Mężczyzna powiedział strażnikom granicznym, że chciał się dostać do mieszkającej tam ukochanej. Wyprawa jednak spełzła na niczym. 41-latek został ukarany mandatem.
Jechał po DK16 bez koła, przewoził 24 tony nawozów. Tłumaczył się awarią piasty
Inspekcja Transportu Drogowego w woj. warmińsko-mazurskim zatrzymała ciężarówkę, która jechała bez koła przy naczepie. Kierowca przewoził 24 tony nawozów.
Udawał lekarza w szpitalu. Okradł pacjentkę, diagnozując u niej "alergię na biżuterię"
Do szpitala w Tomaszowie Lubelskim w nocy wszedł 34-letni mężczyzna. Założył fartuch i udawał lekarza. Udało mu się oszukać 64-letnią pacjentkę, której wmówił, że ma alergię na biżuterię, a następnie okradł z kosztowności.
Poinformowali policję, że porwano pociąg Warszawa-Łódź. Dzwonili z escape roomu. Teraz mają problem
Podczas pobytu w escape roomie w Warszawie, dwie osoby kilkukrotnie zadzwoniły pod numer 112 i poinformowały o zagrożeniu terrorystycznym. Jak się okazało, wbrew scenariuszowi gry wybrali prawdziwy numer alarmowy. Teraz grozi im areszt.
Autostrada A4. Utrudnienia w ruchu. Prezydent Polski i wiceprezydent USA z wizytą w Auschwitz
Utrudnienia na A4 między Katowicamia a Krakowem. Prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent USA Mike Pence w Oświęcimiu wizytują były obóz koncentracyjny Auschwitz.
Zastępca głównego lekarza weterynarii odwołany. RMF FM: Efekt kontroli w polskich ubojniach
Minister rolnictwa Jan Ardanowski odwołał Jacka Kucharskiego, zastępcę głównego lekarza weterynarii. To najprawdopodobniej efekt unijnej kontroli w polskich ubojniach.
Ambasador Izraela pilnie wezwana do MSZ. Po słowach Netanjahu o Holokauście
Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari została pilnie wezwana do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort - mimo wcześniejszego zdementowania wypowiedzi premiera Izraela - chce od niej dodatkowych wyjaśnień w sprawie słów Netanjahu o "kolaboracji Polski i Niemiec" przy Holokauście zacytowanych przez "Jerusalem Post".
Bójka z udziałem policjantów w Bydgoszczy. Awantura miała zacząć się od okrzyku "Tak się bawi policja!"
W jednej z restauracji w Bydgoszczy doszło do bójki nastolatków z policjantami. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy, z czego jeden nadal jest hospitalizowany.
Feed Fetched by RSS Dog.