Money.pl
Taśmy Kaczyńskiego. Adwokat Austriaka zabiera głos po nowych doniesieniach
- Nawet jeśli Gerald Birgfellner zapłacił duchownemu w zamian za podpis pod dokumentami ws. budowy dwóch wież przy ulicy Srebrnej, to nie spotka go kara - mówił w programie "Money. To się liczy" adwokat Austriaka mec. Jacek Dubois. Odniósł się też do spotkania Kaczyński-Ziobro i gorącego środowego przesłuchania jego klienta.
Inflacja w Polsce. Ceny żywności rosną w tempie poniżej jednego procenta rocznie
W styczniu Inflacja konsumencka wyniosła 0,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły zaledwie o 0,1 proc.
XTPL zadebiutuje na rynku głównym GPW w środę
XTPL zadebiutuje na głównym parkiecie GPW w środę, 20 lutego br., podała spółka. Firma chce się znaleźć w kręgu zainteresowań kolejnych inwestorów instytucjonalnych, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych, inwestujących w przełomowe w skali globalnej innowacje.
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt nowej ustawy antylichwiarskiej
Warszawa, 15.02.2019 (ISBnews) - Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) przedstawiło projekt nowej ustawy antylichwiarskiej, który zakłada m.in. limit odsetek na poziomie maks. 10% w skali roku, maksymalny limit dodatkowych opłat w przypadku zakupów ratalnych na 45% kwoty pożyczki w skali roku. Nowa ustawa zakłada także, że zabezpieczenie pożyczek (np. w postaci hipoteki na nieruchomości) nie będzie mogło przekraczać wysokości pożyczonej kwoty powiększonej maksymalnie o 45%, podał resort. 
GUS: Inflacja spowolniła do 0,9% r/r w styczniu; konsensus: 1% r/r
Inflacja konsumencka wyniosła 0,9% w ujęciu rocznym w styczniu 2019 r. (wobec 1,1% r/r w grudniu 2018 r.) , podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując dane wstępne. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 0,1% w styczniu, podał też GUS. 
Stelmet rekomenduje niewypłacanie dywidendy za r.obr. 2017/2018
Zarząd Stelmetu rekomenduje przeznaczenie zysku netto za rok obrotowy 2017/2018 w kwocie 23,24 mln zł w całości na kapitał zapasowy, podała spółka.
Twój e-PIT 2019 – kto może skorzystać z e-pit, gdzie go znaleźć i do kiedy rozliczyć PIT 2018?
Twój e-PIT 2019 wystartował. Od północy 15 lutego możemy rozliczyć PIT za pośrednictwem internetu. Sprawdzamy, gdzie dostępna jest platforma Twój e-PIT, a także kto i do kiedy może się rozliczyć za jej pośrednictwem.
BIEC: WPI spadł o 0,2 pkt m/m w II, wzrosły oczekiwania inflacyjne
Warszawa, 15.02.2019 (ISBnews) - Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI) - prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych - spadł o 0,2 pkt m/m w lutym, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie.
T-Bull otrzymał dofinansowanie na promocję marki za granicą
T-Bull odnotował ponad 7 milionów pobrań gier na platformach mobilnych w styczniu, podała spółka. Ponadto otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 na promocję własnej marki na rynkach zagranicznych. Kwota dofinansowania wynosi 290 775,00 zł - całkowity koszt projektu to 388 tys. zł.
Onico miało 0,97 mln zł zysku netto, 0,91 mln zł zysku EBIT w IV kw. 2018 r.
Onico odnotowało 0,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2018 r. wobec 0,89 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Euler Hermes: Sytuacja na rynku budowlanym na razie się nie poprawi
Obecne warunki rynkowe nie wskazują na możliwość poprawy sytuacji finansowej polskich firm budowlanych, ocenia Euler Hermes. Według firmy, pierwsze symptomy poprawy - m.in. dzięki planowanej indeksacji kosztów - będą miały miejsce w perspektywie kilku kwartałów, może nawet dwóch lat.
Vigo System otrzymało dofinansowanie inwestycji technologicznej w wys. 6 mln zł
Projekt Vigo System pt. "Wdrożenie opracowanej w ramach projektu 'Narażenia' technologii produkcji chipów detekcyjnych" został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Poddziałanie 3.2.2 - "Kredyt na innowacje technologiczne", finansowanego ze środków Unii Europejskiej, podała spółka. Rekomendowana kwota dofinansowania w ramach projektu wynosi 6 mln zł.
System e-pity padł. Problemy z logwaniem do rządowego serwisu
Strona epit.podatki.gov.pl nie odpowiada - taki widok czekał rano na podatników, chcących zobaczyć swoje rozliczenie. Elektroniczny system Krajowej Administracji Skarbowej to tegoroczna nowość w załatwianiu kwestii podatkowych.
ZEW Kogeneracja miała wstępnie 11,4 mln zł zysku netto w 2018 r.
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich (ZEW) Kogeneracja osiągnął ok. 11,4 mln zł (czyli 0,77 zł na akcję) skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. Skonsolidowany wynik EBITDA uwzględniający koszty z tytułu rekompensat KDT w wysokości ok. 119,8 mln zł wyniósł ok. 155,7 mln zł w ub. roku, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Nakłady inwestycyjne wyniosły ok. 126 mln zł.
Unibep miał wstępnie ok. 26,4 mln zł zysku netto w 2018 r.
Unibep miał ok. 1 659,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i ok. 26,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.
Awbud poinformował o możliwość popełnienia przestępstwa przez b. członka zarządu
Awbud złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego członka zarządu w związku ze sporządzeniem nierzetelnych sprawozdań finansowych Awbudu za lata obrotowe 2016-2017, podała spółka.
Alior Bank: Efektem wdrożenia metody AMA jest wzrost Tier I o 0,37 pkt proc.
Warszawa, 15.02.2019 (ISBnews) - Alior Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zezwolenie na wdrożenie znacznego rozszerzenia w zakresie metody AMA (Advanced Measurement Approach) poprzez objęcie tą metodą historycznych skutków przejętej działalności Banku BPH. Efektem wdrożenia metody AMA w 2018 r. i jej rozszerzenia w lutym br. jest zwiększenie współczynnika na kapitale Tier 1 o 0,37 pkt proc. i łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) o 0,45 pkt proc., podał bank. 
Donald Trump ogłosi stan wyjątkowy. Tak chce zdobyć fundusze na mur na granicy
USA stoją w obliczu stanu wyjątkowego. Jego wprowadzenie, przy jednoczesnym podpisaniu ustawy finansowej, zapowiedział prezydent Donald Trump. Według niego ma to być kompromis między republikanami i demokratami.
CCC ma zgodę UOKiK na przejęcie Gino Rossi
Warszawa, 15.02.2019 (ISBnews) - CCC otrzymało bezwarunkową decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorców, polegającej na przejęciu kontroli nad spółką Gino Rossi w drodze nabycia przez wzywającego akcji tej spółki, co oznacza ziszczenie się warunku prawnego zastrzeżonego w punkcie 29 wezwania, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO BP. 
Protest taksówkarzy. W kwietniu szykuje się największa akcja w historii
Rząd przygotował już siódmą wersję ustawy, która ma uregulować działalność Ubera i podobnych firm w Polsce. Ale taksówkarze mają już dość czekania i chcą natychmiastowych zmian. 8 kwietnia w Warszawie chcą zorganizować wielki protest.
Feed Fetched by RSS Dog.