Money.pl
GUS podał najnowsze dane. Ceny żywności wyższe o 6,5 proc.
Ważne: GUS podał najnowsze dane. Ceny żywności wyższe o 6,5 proc.
Były szef KNF Marek Ch. zostaje w areszcie. Sąd uznał, że istnieje możliwość matactwa
Do 26 stycznia Marek Ch. będzie przybywał w tymczasowym areszcie. Zarzuty obciążone wysokim wyrokiem, oraz groźba matactwa były podstawą, na której Sąd Okręgowy w Katowicach oparł swoją decyzję.
BLIK-iem zapłacisz też za granicą. Mastercard i PSP podpisłay umowę
Użytkownicy BLIK-a będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę.
Chaos z cenami prądu. "Zrobimy wszystko, żeby wzrostu cen energii nie było"
Rząd intensywnie pracuje nad rozwiązaniem – zapewnia minister Jadwiga Emilewicz. I ma to nastąpić w ciągu kilku dni.
Paraliż w sądach. W panice ściągają kadrę - płacą 500 zł za dzień
Co najmniej 109 sądów w całej Polsce nie funkcjonuje. Powodem "Prawnicza grypa", czyli protest pracowników z użyciem zwolnień lekarskich. Niektóre sądy z determinacją szukają chętnych do pracy.
Trwa bożonarodzeniowy szczyt sprzedaży słodyczy. Producenci myślą już jednak o Wielkanocy
W grudniu poza liczeniem zysków z okołoświątecznej gorączki, producenci ciastek i czekolady szykują się do kolejnych świąt Wielkiej Nocy.
Ponad milion używanych aut trafi do Polski. Głównie stare diesle
W Niemczech wartość samochód z silnikami diesla radykalnie spada. Wszystko przez przepisy, które chronią środowisko. Niechciane przez bogatszych sąsiadów auta trafiają na polskie ulice.
Minister Tchórzewski może stracić tekę. Wszystko przez chaos z cenami prądu
Kolejne niedomówienia, nieudolne próby łagodzenia radykalnych podwyżek cen prądu i chaos wokół cen mogą pogrążyć ministra. Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że jego dymisja jest możliwa.
SKOK Wołomin idzie pod młotek. Cena wywoławcza 1 zł
Sędzia komisarz, który prowadził upadłość SKOK Wołomin zdecydował o jego sprzedaży. Kontrowersje budzi jednak wycena.
Ceny energii. Minister Tchórzewski cofa swoje słowa: "Mówiłem na bazie wiedzy z dnia wczorajszego"
Część największych grup energetycznych może zbuntować się i nie spełnić oczekiwań ministra energetyki. Jak nieoficjalnie dowiaduje się money.pl Polska Grupa Energetyczna nie zamierza, wbrew wczorajszym zaleceniom Krzysztofa Tchórzewskiego, wycofywać wniosku o podwyżki taryf z proponowanymi cenami energii na przyszły rok
Wyższe składki dla 1,5 mln prowadzących działalność. Ponad 1,3 tys. zł od samozatrudnionych
Przez nietrafione prognozy rządu samozatrudnieni zapłacą wyższe niż powinni składki na ZUS. Wzrost będzie skokowy.
Więcej pieniędzy na kolej. Rząd gotowy jest dosypać ponad 4,3 mld zł
Ponad 220 kolejowych projektów inwestycyjnych zostało objętych Krajowym Programem Kolejowym. Rząd che zwiększyć jego budżet.
Ostrzejsze kary za nieuczciwe pożyczki, oszustwa gospodarcze i internetowe. Resort Sprawiedliwości sonduje Polaków
Zaostrzone przepisy i surowsze kary mają ograniczyć przestępczość i poprawić bezpieczeństwo – wynika z badań opinii, jakie zleciło Ministerstwo Sprawiedliwości.
Były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak czuje się zagrożony. "Państwo zapomniało o swoim urzędniku. Jest opresyjne"
- Cztery lata temu, tuż po zamachu na moją osobę, czułem się zagrożony, ale miałem poczucie, że państwo mnie chroni. Dzisiaj to państwo jest represyjne wobec mnie. Prowadzi nieuprawnione i szokujące działania wobec moje osoby. Czuję się zagrożony - mówił w czwartek były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.
Budżetówka wyjdzie na ulice. Związkowcy szykują się do protestów
Strajki, manifestacje, kampanie społeczne uderzające w rząd PiS. Solidarność będzie walczyć na ulicach o podwyżki dla budżetówki.
Nie będzie podwyżki cen prądu. Koncerny wycofają wnioski na przyszły rok
Wyższych rachunków za energię nie zapłacą gospodarstwa domowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak zapowiedział minister Tchórzewski, firmy energetyczne wycofają wnioski.
Theresa May zostaje. "Niezależnie od wyniku, to oznacza jej polityczny koniec"
W tajnym głosowaniu torysi przegłosowali wotum zaufania dla dotychczasowej szefowej Partii Konserwatywnej. 200 posłów poparło przywództwo Theresy May. - Wniosek o wotum jest dowodem wielkiej frustracji części posłów partii konserwatywnej - twierdzi w rozmowie z money.pl prof. Tomasz G. Grosse.
Parlament Europejski wzywa do unieważnienia Nord Stream 2. "Poważnie nadweręży bezpieczeństwo"
"Parlament Europejski ponownie podkreśla rolę Ukrainy w sieci dostaw gazu do Europy; w związku z tym sprzeciwia się trwającej budowie kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2" - informuje europejski dokument.
Protest rolników na A2 zawieszony. Protestujący odblokowali autostradę, ale stawiają warunki
Po ośmiu godzinach, około godziny 15., rolnicy zdecydowali o opuszczeniu barykady i odblokowaniu drogi. Wcześniej do protestujących przyjechał minister rolnictwa.
Brexit - wina Tuska. Minister Czaputowicz nie ma wątpliwości
- Moim zdaniem, to jest wielka porażka Donalda Tuska, że w ogóle do Brexitu dochodzi – stwierdził szef MSZ. Jego zdaniem Brytyjczycy się ”zawiedli na liderach UE, a jednym z głównych jej liderów wówczas był Donald Tusk".
Polska podpisała umowę z Danią. Gaz-System operatorem Baltic Pipe poza obszarami polskimi
Przedstawiciele rządów Polski i Danii podpisali specjalną umowę. Dzięki niej polska spółka Gaz-System będzie mogła być operatorem tych części gazociągu Baltic Pipe, które znajdują się poza granicami kraju.
Feed Fetched by RSS Dog.