Money.pl
Polska wieś z dostępem do gazu. To element walki ze smogiem
- Dostęp do gazu ziemnego nie może być tylko przywilejem mieszkańców dużych miast - mówił w poniedziałek minister Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa zainaugurował dostawy gazu do Lisewa w województwie kujawsko-pomorskim.
Były wojskowy wytknął arcybiskupowi Głódziowi "nieprzyzwoitą emeryturę". To co najmniej 10 tys. zł
Po filmie braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu" ponownie zrobiło się głośno o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu. W sieci posypały się komentarze, a wśród nich ten o "nieprzyzwoicie" wysokiej generalskiej emeryturze hierarchy. Postanowiliśmy to sprawdzić.
Kalendarium ISBnews
WTOREK, 21 maja
Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek
Warszawa, 20.05.2019 (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek, 21 maja 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.
Przegląd informacji ze spółek
PKO Leasing zamierza dokonać zmiany ceny po której będą nabywane akcje Prime Car Management (PCM) od 23 maja br. do 20 zł z 23,75 zł, podało PCM.
PKO Leasing chce obniżyć cenę w wezwaniu na akcje PCM do 20 zł od 23 maja
PKO Leasing zamierza dokonać zmiany ceny po której będą nabywane akcje Prime Car Management (PCM) od 23 maja br. do 20 zł z 23,75 zł, podało PCM.
Komornik zajął naszej czytelniczce "trzynastą emeryturę", choć nie powinien. Zawinił bank
Trzynasta emerytura nie podlega zajęciu komorniczemu - to pierwszy fakt. Systemy komputerowe nie zawsze działają poprawnie - to drugi fakt. I jeśli tak się stanie, świadczenie może zostać niezgodnie z prawem zajęte. To właśnie zdarzyło się naszej czytelniczce.
PMPG Polskie Media miały 1,27 mln zł straty netto w I kw. 2019 r.
PMPG Polskie Media odnotowały 1,27 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 2,33 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
APS Energia miała 2,3 mln zł straty netto w I kw. 2019 r.
APS Energia odnotowała 2,3 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 3,26 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Indeks WIG20 spadł o 0,4% na zamknięciu w poniedziałek
Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,4% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 175,51 pkt w poniedziałek, 20 maja.
ATM miał 0,81 mln zł zysku netto, 5,14 mln zł zysku EBIT w I kw. 2019 r.
ATM odnotował 0,81 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 0,42 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Akcjonariusze BAH zdecydowali o wypłacie 14,54 mln zł dywidendy z zysku za 2018
Warszawa, 20.05.2019 (ISBnews) - Zwyczajne walne zgromadzenie British Automotive Holding (BAH) podjęło uchwałę w sprawie dywidendy w kwocie 14,54 mln zł z zysku osiągniętego w roku obrotowym 2018, podała spółka. Oznacza to wypłatę w wysokości 0,35 zł na akcję, łącznie z zaliczkami w wysokości 0,26 zł na akcję, które spółka już wypłaciła akcjonariuszom.
Citi Handlowy podwyższył prognozę wzrostu PKB o 0,2 pkt do 4,3% r/r w 2019 r.
Analitycy Citi Handlowego podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski na bieżący rok do 4,3% z wcześniej oczekiwanych 4,1%.
Akcjonariusze GPW zdecydują 17 VI o wypłacie 3,18 zł dywidendy na akcję
Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydują o wypłacie 3,18 zł dywidendy na akcję za 2018 r., wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 17 czerwca.
CI Games chce pozyskać ok. 11 mln zł z emisji akcji w I połowie czerwca
Warszawa, 20.05.2019 (ISBnews) - CI Games zdecydował o emisji nie więcej niż 12 mln akcji serii H po cenie emisyjnej nie niższej niż 0,9 zł i nie wyższej niż 1 zł, podała spółka. W ramach oferty CI Games chce pozyskać od inwestorów ok. 11 mln zł na zwiększenie swojej skali działalności. Spółka planuje przeprowadzenie emisji w pierwszej połowie czerwca.
Pozbud naruszył kowenant finansowy wynikający z umowy z PKO BP
Pozbud naruszył w I kwartale 2019 roku kowenant finansowy, wynikający z umów kredytowych zawartych pomiędzy Pozbud T&R a PKO Bankiem Polskim, podała spółka.
URE: Ponad 5,78 tys. odbiorców zmieniło sprzedawcę energii w marcu
Warszawa, 20.05.2019 (ISBnews) - Monitoring Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wykazał, że w marcu 2019 r. zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dokonało 5 384 gospodarstw domowych i 394 odbiorców przemysłowych, podał URE.
Fitch potwierdził ratingi Płocka na poziomie BBB+, perspektywa pozytywna
Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Płocka dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (IDR) na poziomie BBB+, ale podniósł długoterminowy rating krajowy Płocka do AA+(pol) z AA(pol). Perspektywa podniesiona do pozytywnej ze stabilnej, podała agencja. 
Fitch potwierdził ratingi BBB oraz A+(pol) Białegostoku, perspektywa stabilna
Warszawa, 20.05.2019 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Białegostoku dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (Issuer Default Ratings - IDRs) na poziomie BBB, podała agencja. Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie A+(pol). Perspektywa ratingów jest stabilna.
ABC Data: Zapisy na akcje zostały wydłużone do 13 czerwca br.
Zapisy w wezwaniu na akcje ABC Data zostały ponownie przedłużone, tym razem do 13 czerwca, podał pośredniczący Santander Bank Polska S.A.- Santander Biuro Maklerskie.
Feed Fetched by RSS Dog.