Břeclavský deník - Zprávy
Přišel kouzelník i Mikuláš. Břeclaví svištěla Mikulášská metelice
Předvečer svátku svatého Mikuláše patřil v centru Břeclavi Mikulášské metelici, kterou pro děti i dospělý doprovod připravilo břeclavské muzeum. Za krásné fotky děkujeme Davidu Kordovi.
FOTO: Na jihu Moravy dobíjí řidiči elektromobil už i mezi vinicemi
Dobíjecí stanice přímo mezi vinicemi. U vinařství THAYA na Znojemsku lidé nově dobíjejí elektromobily přímo u vinohradu.
Česko zpívá koledy. Na Břeclavsku v Podivíně či v samotné Břeclavi
Česko bude opět zpívat koledy s Deníkem. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají už po dvanácté, a to ve středu 7. prosince od 18 hodin. Po dvou covidových letech se oblíbená akce opět uskuteční živě na náměstích i návsích. Na Břeclavsku se bude zpívat například v Dolních Věstonicích, v Podivíně či v samotné Břeclavi.
Ve školách byla údajně bomba: ve Znojmě museli evakuovat devět tisíc lidí
Ve škole je bomba. Exploduje v jednu hodinu! Na znojemský městský úřad dorazil v úterý anonymní email. O kterou školu se má jednat, nebylo jasné. Policisté nechali po poledni evakuovat ze všech škol ve městě devět tisíc lidí. Do akce se jich zapojilo sto. Výbušninu nenašli.
VIDEO: Ve školách byla údajně bomba: děti z Třebíče musely jít rychle domů
Nepříjemné překvapení čekalo rodiče školních dětí a studentů na Vysočině a jižní Moravě v úterý kolem půl jedné. Školáci a studenti přišli domů s tím, že ve škole je nahlášená bomba. V Třebíči a Znojmě se evakuovala všechna školská zařízení.
Lanovkou, eskalátorem nebo výtahem na hrad Špilberk v Brně? Rozhodne studie
Prudký kopec musí zdolat turisté, kteří nyní chtějí navštívit brněnský hrad Špilberk. Cestu má v budoucnu lidem ulehčit lanovka. Zda je tato stavba reálná, má určit technická studie, kterou si nechává zpracovat vedení města Brna. Studie by měla ukázat, jestli tam vůbec lanovku dokážeme postavit, za jaké peníze, a jakou trasou by měla vést," řekl Deníku Rovnost brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.
Před betlémem Mikuláš. U Domu seniorů stojí Vargův betlém, zazpívat přišly děti
K břeclavským vánočním tradicím už patří dřevěný betlém, který před Domem seniorů opět instaloval autor, sochař František Varga. Za pěkné fotky a příspěvek děkujeme Miloši Ruferovi.
Bílé Vánoce by mohli lidé prožít jen na některých místech Česka, ukazují data
V Česku se v těchto dnech opět připomíná zima. Naděje, že si děti užijí sněhu i o Vánocích, je však na většině míst chabá.
Mikuláš procházel jižní Moravou, tatínci letos chtěli víc uhlí. Podívejte se
Caparti k nim vzhlíželi s respektem, odrostlí páni kluci byli za hrdiny. Žádné z dětí ale o pravosti Mikuláše, čerta a anděla, kteří v pondělí podvečer svorně kráčeli ulicemi k jejich dveřím, nepochybovalo. Básničku na usmířenou za svoje hříchy, odříkali zpaměti všichni.
VIDEO: Za pár vteřin bez dioptrií. V Brně mají nejrychlejší oční laser na světě
Štěpán Dvořák je vášnivý sportovec. Specializuje se na extrémní sporty, mezi které patří i ultramaraton. V roce 2019 uběhl na trase z nejvýchodnějšího bodu Slovenska do nejzápadnějšího bodu České republiky více než tisíc kilometrů. Jeho vášeň mu však komplikoval špatný zrak. Neviděl dobře na dálku. Problém vyřešila klinika v brněnských Židenicích, kde podstoupil oční operaci pomocí nejrychlejšího očního laseru na světě. 
Mikulášská jízda na jihu Moravy: autobus řídil čert, parťáka mu dělal anděl
/FOTO, VIDEO/ Ještě než začne městem chodit Mikuláš, jezdí pondělním Znojmem od brzkého rána na lince mezi Příměticemi a Oblekovicemi autobus městské dopravy s čertem za volantem pod trpělivým dohledem usměvavého anděla. Petra Doležalová s dcerou Evou takhle překvapují a baví cestující už šestým rokem.
Sexuální násilí na plátně. Film Když promluvila se vrací ke kauze Weinstein
Sexuální násilí a nechutné vyděračské praktiky ho dovedly za mříže, kde sedí už dva roky. Bylo jen otázkou času, kdy Harvey Weinstein, respektive jeho kauza vstoupí i na filmové plátno. Stalo se. V kinech je od konce minulého týdne film Když promluvila. Režisérka Maria Schraederová se v něm vrací k tomu, jak se před pěti lety rodila klíčová reportáž o jednom z nejmocnějších a nejarogantnějších mužů Hollywoodu, jenž překročil hranice profesní i lidské etiky. A jehož případ odstartoval hnutí MeToo.
Mikuláš v hustopečské Pavučině naděloval už v neděli
Ještě než půjde v pondělí navečer svatý Mikuláš za dětmi domů, zastavil se v neděli v Hustopečích ve Středisku volného času Pavučina. Za pěkné fotky a video děkujeme Miroslavě Jakubčíkové.
V Pohořelicích vzniká nová nákupní zóna. Supermarket otevře na začátku roku
Čerstvé pečivo, maso nebo ovoce a zeleninu nakoupí lidé v novém supermarketu v Pohořelicích na Brněnsku. Na kraji města ve směru na Znojmo jej staví řetězec Lidl. Nová prodejna nabídne prodejní plochu o velikosti zhruba 1405 metrů čtverečních. Výhodou bude prostorné parkoviště o kapacitě přibližně 120 parkovacích míst," informoval mluvčí Lidlu Tomáš Myler.
V jeskyni Výpustek padaly ďábelské tresty i štědré dary, podívejte se
Do jeskyně Výpustek u Křtin přišli o víkendu Mikuláš s andělem a čerti. Tlak na bránu jeskyně ze strany natěšených dětí a jejich rodičů nepolevil až do konce.
Ve Starovičkách žena přecházela mimo přechod, po srážce byla v bezvědomí
V bezvědomí zůstala starší žena, kterou srazilo osobní auto ve Starovičkách na Břeclavsku v neděli ve tři čtvrtě na pět odpoledne. Řidička v Citroenu C3 srazila chodkyni se psem, která přecházela mimo přechod pro chodce," sdělila v pondělí policejní mluvčí Andrea Cejnková.
VIDEO: Za Mikulášem, čerty i anděly míří děti na jihomoravský zámek
Odpoledne s čerty, anděly a Mikulášem tráví v neděli rodiče s dětmi na zámku ve Slavkově u Brna. Při speciální prohlídce podzemí se seznamují se životem čertů, nahlížejí například na vyučovací hodinu v čertovské škole, kde jsou na výměnném pobytu také andělé. Setkávají se dokonce se samotným vládcem pekel Luciferem, který zjišťuje jejich dovednosti. Nakonec si děti odnášejí na památku diplomy. Ten, kdo je bez diplomu, tady s námi zůstane, volá za nimi jeden z čertů.
Střelnice v Hustopečích je zkolaudovaná. Uvnitř bude historický lis i časová osa
Je jednou z nejstarších budov v Hustopečích. Historická střelnice v ulici Na Hradbách v minulosti sloužila k obraně města, v devadesátých letech minulého století v ní fungovala diskotéka, ale od požáru v roce 2008 chátrala. Představitelé města se rozhodli budovu opravit a v listopadu ji zkolaudovali.
Krásná výzdoba a trubači. Rybniční zámeček přivítal advent
Začátek adventu přivítali studneti Mendelovy university na Rybničním zámečku v Lednici výstavou svých adventních a vánočních aranžmá. Výstavu nazvali Pod křídly andělů. Za krásné fotky děkujeme Renatě Hasilové a Miroslavě Jakubčíkové, které děkujeme i za pěkné video.
Kouzelníci se skalpely: za rok v bohunické nemocnici zachrání tisíce pacientů
Popraskaná čelist, tržné rány v obličeji, poraněné ledviny, slezina, játra, obě žebra zlomená. Stejně tak předloktí, noha a bederní páteř. K tomu díra ve střevě a poškozená břišní aorta. V takovém stavu přijali brněnští lékaři pětatřicetiletou ženu, která spadla ze střechy, načež po osmimetrovém pádu narazila břichem na zábradlí.
Napoleon v bitvě u Slavkova po letech omezení: podívejte se, jak letos vypadala
Zhruba tisícovka účastníků ze čtrnácti zemí světa. V sobotu odpoledne se zapojili do bitevní rekonstrukce pod kopcem Santonem u Tvarožné na Brněnsku. Po několika letech covidových odkladů si návštěvníci znovu naplno užili návrat do slavné bitvy u Slavkova v roce 1805. Přípravy jsou vždy náročné, ale už to umíme. Scénář ladíme online mezi kluby vojenské historie už delší dobu, komentuje Miroslav Jandora z Projektu Austerlitz.
Pozor na kluzké silnice: policisté varují řidiče na jihu Moravy před počasím
Desítku nehod řešili v pátek odpoledne až do dvacáté hodiny policisté na jihu Moravy. Jako jeden z možných faktorů uvedli změny počasí, když Jihomoravané zaznamenali také sněžení.
Předvánoční jarmark, Václav Vydra i vojáci: Slavkov vzpomíná na bitvu tří císařů
/FOTO, VIDEO/ Ve znamení vzpomínkových akcí k 217. výročí slavné bitvy tří císařů je sobota i ve Slavkově u Brna. Zástupy návštěvníků přitahuje jarmark v centru i pestrý program, kterým organizátoři zpestřují zážitek po celý den.
Pozor na slevy, varuje před vánočními nákupy šéfka ochrany spotřebitelů z Brna
/ROZHOVOR/ Blíží se Vánoce a s nimi i každoroční shon za dárky, kterými chceme obdarovat naše blízké. Předsedkyně brněnské pobočky neziskové organizace Sdružení ochrany spotřebitelů Gerta Mazalová před nákupní horečkou ale varuje. Lidé by podle ní měli kupovat pouze to, na co mají a kvůli vánočním dárkům se nezadlužovat. Cesta z dluhů bývá trnitá," varuje Mazalová. Jak na chytřejší nakupování, prozradí v rozhovoru pro Deník Rovnost.
Jihomoravské Vánoce provoní Báječňák. Deník nabízí tipy, kam zajít
Vůně punče, koledy, spousta světel, koncerty pod širým nebem, ale i milé drobnosti, které si lidé pořídí na řemeslných stáncích. K návštěvě v adventním čase lákají čtyři brněnská náměstí a jedno nádvoří. Středobodem je jako každoročně náměstí Svobody.
Feed Fetched by RSS Dog.