Fakty - Fakty w RMF 24 - najświeższe wiadomości z kraju i świata
Matki bonobo pilnują swoich synów. By się rozmnażali...

Matki bonobo pilnują swoich synów. By się rozmnażali...Termin "nadopiekuńcza matka" nabiera w przypadku samic szympansa karłowatego, zwanego też bonobo, zupełnie nowego znaczenia. Matki tego gatunku nie tylko nie mają nic przeciwko intymnym kontaktom ich synów z samicami, ale dokładają specjalnych starań, by te kontakty zakończyły się sukcesem i przyniosły potomstwo. Jak piszą na łamach czasopisma "Current Biology" eksperci z Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology, matki aktywnie odpędzają od płodnych samic inne samce i przyprowadzą do nich swoich synów.


Szczytno: Instruktorowi wystrzeliła broń na strzelnicy. 2 policjantów rannych

Szczytno: Instruktorowi wystrzeliła broń na strzelnicy. 2 policjantów rannychDwóch policjantów rannych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. ​W czasie zajęć na strzelnicy instruktorowi wystrzeliła broń, raniąc dwóch mężczyzn.


Pożar tartaku w Smulsku w Wielkopolsce. Widać ogromne kłęby dymu

Pożar tartaku w Smulsku w Wielkopolsce. Widać ogromne kłęby dymuOgromny pożar tartaku w Smulsku koło Turku w Wielkopolsce. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów. Nie ma poszkodowanych. Informacje otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.


Jak Komunistyczna Partia Chin stworzyła pierwszą na świecie cyfrową dyktaturę

Jak Komunistyczna Partia Chin stworzyła pierwszą na świecie cyfrową dyktaturę "Nowy chiński system kredytów społecznych to dystopijny koszmar" - ostrzega Steven W. Mosher na łamach "New York Post", jednej z największych gazet codziennych w Stanach Zjednoczonych. Steven W. Mosher jest szefem amerykańskiego Instytutu Badań nad Populacją i autorem książki "Azjatycki tyran. Jak 'chiński sen' stwarza nowe zagrożenie dla światowego porządku". Jednym z niebezpiecznych aspektów rosnącej chińskiej potęgi jest właśnie tworzenie przerażającej dystopii, czyli totalitarnej rzeczywistości, coraz bardziej osaczającej mieszkańców....


Ukraina: Premier Hrojsman zapowiedział swoją dymisję

Ukraina: Premier Hrojsman zapowiedział swoją dymisjęPremier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman zapowiedział w poniedziałek, że ustąpi ze swego stanowiska, i oświadczył, że podanie o dymisję złoży po zaplanowanym na środę posiedzeniu jego rządu.


Chciał zabić policjanta przed sklepem w Busku-Zdroju. Areszt dla nożownika

Chciał zabić policjanta przed sklepem w Busku-Zdroju. Areszt dla nożownikaSąd Rejonowy w Busku-Zdroju - na wniosek miejscowej prokuratury - aresztował na trzy miesiące 33-latka podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa policjanta, a na dwa miesiące - 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb. Młodszy mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariusza przed jednym ze sklepów.


Ewakuowano wieżę Eiffla. Po konstrukcji wspinał się mężczyzna

Ewakuowano wieżę Eiffla. Po konstrukcji wspinał się mężczyznaSłynna paryska atrakcja turystyczna wieża Eiffla i jej otoczenie zostały ewakuowane. Do zdarzenia doszło po tym, jak okazało się, że po konstrukcji wspina się mężczyzna.


Lisiński o zgłoszeniach pedofilii wśród księży: Nie jesteśmy w stanie tego policzyć

Lisiński o zgłoszeniach pedofilii wśród księży: Nie jesteśmy w stanie tego policzyć„Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie policzyć ilości zgłoszeń. Telefony, które dzwonią non stop, mają ustawioną informację: "dziękuję, że zdzwonisz. Przepraszamy, oddzwonimy". Tak samo jest z e-mailami. Od niedzieli odpowiedzieliśmy tylko na kilkanaście, a jest ich bardzo dużo. Tego nie jesteśmy w stanie policzyć" - tak mówił o reakcjach na film braci Sekielskich w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marek Lisiński, prezes fundacji "Nie lękajcie się".


Wypadł z trzeciego pietra akademika. Dziś dochodzi do zdrowia

Wypadł z trzeciego pietra akademika. Dziś dochodzi do zdrowia22-letni Turek, który wypadł z trzeciego piętra akademika Rzepicha w Zielonej Górze, dochodzi do zdrowia. Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia. Stan studenta był krytyczny. Dziś mężczyzna jest przytomny, zaczyna chodzić, jest z nim kontakt.


Kraków: Lekarze-specjaliści z Centrum Onkologii złożyli wypowiedzenia

Kraków: Lekarze-specjaliści z Centrum Onkologii złożyli wypowiedzeniaWszyscy lekarze specjaliści z Kliniki Onkologii Klinicznej w Centrum Onkologii w Krakowie złożyli wypowiedzenia. To reakcja na rezygnację szefa kliniki dr Marka Ziobry, który odmówił przeprowadzenia redukcji zatrudnienia na oddziale.


Feed Fetched by RSS Dog.