Fakty - Fakty w RMF 24 - najświeższe wiadomości z kraju i świata
Pence porównuje irańskie władze do nazistów

Pence porównuje irańskie władze do nazistówWiceprezydent USA Mike Pence oskarżył Iran o antysemityzm podobny do tego, jaki cechował nazistów. Jak podkreśla Reuters, takie porównanie nasunęło się Pence'owi po jego piątkowej wizycie w obozie Auschwitz-Birkenau.


Polacy bezkonkurencyjni w Willingen. Dyplomaci tłumaczą wypowiedź Netanjahu [PODSUMOWANIE DNIA]

Polacy bezkonkurencyjni w Willingen. Dyplomaci tłumaczą wypowiedź Netanjahu [PODSUMOWANIE DNIA]Fantastyczne wyniki polskich skoczków w Willingen były jednym z głównych tematów dnia. Piątek był też dniem, w którym rozpoczęły się uroczystości żałobne związane ze śmiercią Jana Olszewskiego. Tuż przed rozpoczęciem weekendu media i polityków rozgrzewał też temat kontrowersyjnej wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji dnia!


Powraca hit Disney’a "Kraina Lodu". Zobacz zwiastun!

Powraca hit Disney’a "Kraina Lodu". Zobacz zwiastun!6 lat temu jak "Kraina Lodu" podbiła serca młodych widzów na całym świecie. W listopadzie 2019 roku studio Walta Disney’a zaprezentuje drugą część hitowej historii. W internecie jest już zwiastun filmu.


Trwa pożegnanie Jana Olszewskiego

Trwa pożegnanie Jana OlszewskiegoZ udziałem przedstawicieli najwyższych władz, w tym m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, odbyła się w piątek wieczorem w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie msza żałobna w intencji premiera Jana Olszewskiego. Następnie trumna z ciałem b. premiera Jana Olszewskiego wyruszyła, wraz z odprowadzającym ją konduktem, z kancelarii premiera do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście.


Nieudany napad na bank w Rybniku

Nieudany napad na bank w RybnikuNapad na bank w Rybniku w Śląskiem. Sprawca jest już w rękach policji. Najbliższą noc spędzi w policyjnym areszcie.


Goła (dosłownie) prawda o brexicie

Goła (dosłownie) prawda o brexicieGoła prawda o brexicie zaczyna coraz częściej pojawiać się w brytyjskich mediach i to dosłownie. Dała temu dowód Rachel Johnson, dziennikarka i siostra byłego ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona, jednego z największych orędowników brexitu.


Polacy w komplecie awansowali do konkursów w Willingen

Polacy w komplecie awansowali do konkursów w WillingenWszystkich sześciu polskich skoczków narciarskich przebrnęło kwalifikacje do dwóch konkursów Pucharu Świata w Willingen. Najlepiej z nich zaprezentował się Piotr Żyła, który był drugi. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler.


Rafał Trzaskowski podpisze deklaracje na rzecz LGBT+

Rafał Trzaskowski podpisze deklaracje na rzecz LGBT+Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisze deklarację na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+). Uroczystość odbędzie się w najbliższy poniedziałek w stołecznym ratuszu.


Rząd wyprowadzi Włochy z UE? Salvini dementuje

Rząd wyprowadzi Włochy z UE? Salvini dementujeWicepremier Włoch Matteo Salvini zapewnił w piątek, że rząd nie wyprowadzi kraju z UE. Tak odniósł się do słów polityka swego ugrupowania - Ligi - Claudio Borghiego, że należy po wyborach do Parlamentu Europejskiego wyjść z UE, jeśli dalej będzie "toksyczna".


Awaryjne lądowanie myśliwca MiG-29 w Malborku

Awaryjne lądowanie myśliwca MiG-29 w MalborkuAwaryjne lądowanie myśliwca MiG-29 na terenie Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Pilot trafił do szpitala.


Feed Fetched by RSS Dog.