Fakty - Fakty w RMF 24 - najświeższe wiadomości z kraju i świata
"Choinki pod choinkę". Dziś będziemy w Poznaniu!

"Choinki pod choinkę". Dziś będziemy w Poznaniu!Magię świąt budują nasi najbliżsi, ale nie tylko. Wyjątkowość tego czasu tworzą również świąteczne dekoracje, kolędy, czy zapach domowych wypieków. Bożego Narodzenia nie może być też bez choinki! Dlatego już po raz 18., w 12 polskich miastach rozdajemy Wam świąteczne drzewka. W sobotę jesteśmy w Poznaniu.


Ewakuacja w Morągu. Powodem znalezione pociski

Ewakuacja w Morągu. Powodem znalezione pociskiDziś w Morągu w woj. warmińsko-mazurskim usuwane i wywożone będą pociski z czasów II wojny światowej znalezione na terenie jednostki wojskowej. Na czas trwania akcji zostanie ewakuowanych ok. 6 tys. osób.


Ariana Grande wystąpi w Polsce. Nasz kraj jest na trasie Sweetener

Ariana Grande wystąpi w Polsce. Nasz kraj jest na trasie SweetenerAriana Grande wystąpi w 2019 roku w Polsce.


Halep wyróżniona za zagranie roku. Radwańska na drugim miejscu

Halep wyróżniona za zagranie roku. Radwańska na drugim miejscuAkcja liderki światowego rankingu tenisistek Rumunki Simony Halep z marcowego turnieju w Miami została uznana za zagranie 2018 roku. Triumfatorka tego plebiscytu WTA w pięciu poprzednich sezonach Agnieszka Radwańska zajęła tym razem drugie miejsce.


Potapowicz następcą Rabieja w komisji weryfikacyjnej

Potapowicz następcą Rabieja w komisji weryfikacyjnejSławomir Potapowicz (Nowoczesna) został wybrany przez Sejm nowym członkiem komisji weryfikacyjnej. Zastąpił na tym stanowisku wiceprezydenta stolicy Pawła Rabieja.


Jest areszt w związku z nagimi zdjęciami pary Duńczyków na szczycie piramidy Cheopsa

Jest areszt w związku z nagimi zdjęciami pary Duńczyków na szczycie piramidy CheopsaDwie osoby zostały aresztowane z związku z filmem, na którym duński fotograf razem z przyjaciółką wspina się na szczyt piramidy Cheopsa w Gizie i robi tam nagie zdjęcia. Sprawa zbulwersowała opinię publiczną w Egipcie.


Wniosek o wotum nieufności dla rządu Morawieckiego odrzucony

Wniosek o wotum nieufności dla rządu Morawieckiego odrzuconyPo godz. 21 Sejm rozpoczął rozpatrywanie wniosku Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. Zgłoszonym przez Platformę Obywatelską kandydatem na premiera był lider tej partii, Grzegorz Schetyna. Ostatecznie przed godz. 23 wniosek przepadł w głosowaniu. Za wnioskiem głosowało 163 posłów, przeciw było 233, 20 wstrzymało się od głosu.


Zarzut dla matki z Ciecierzyna. Będą podwyżki dla pracowników sądów [PODSUMOWANIE DNIA]

Zarzut dla matki z Ciecierzyna. Będą podwyżki dla pracowników sądów [PODSUMOWANIE DNIA]Piątek przyniósł nowe informacje o dramatycznej historii z Ciecierzyna na Opolszczyźnie. Na jednej z posesji w tej miejscowości znaleziono zwłoki 4 noworodków. Dziś 27-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Pracownicy sądowi otrzymają od przyszłego roku po ok. 200 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia niezależnie od stanowiska - poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Bilans ofiar śmiertelnych ataku w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu wzrósł do czterech.


Wisła Kraków pokonała imienniczkę z Płocka

Wisła Kraków pokonała imienniczkę z PłockaWisła Kraków zwyciężyła w pierwszym meczu 19. kolejki Ekstraklasy z Wisłą Płock. Zwycięstwo krakowian jest o tyle cenne, że podopieczni Macieja Stolarczyka odnieśli je na wyjeździe.


Były osobisty prawnik pogrąża Donalda Trumpa. W grę wchodzi przestępstwo federalne

Były osobisty prawnik pogrąża Donalda Trumpa. W grę wchodzi przestępstwo federalneDonald Trump, wówczas kandydat na prezydenta USA, polecił swemu prawnikowi zapłacić dwóm kobietom za milczenie nt. ich romansów z miliarderem. Tak przynajmniej twierdzi wspomniany prawnik - Michael Cohen. O ekskluzywnym wywiadzie, którego udzielił stacji ABC News, mówią całe Stany Zjednoczone - i jest ku temu powód: jeśli słowa Cohena są prawdą, to znaczy, że Donald Trump jest zamieszany w przestępstwo federalne dot. finansowania kampanii wyborczej.


Feed Fetched by RSS Dog.